احسن القول

مذهبی و اجتماعی

احسن القول

مذهبی و اجتماعی

آخرین مطالب
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۲۸ دی ۹۵، ۱۲:۵۷ - مرتضی عارف
    فتامل!!

۸ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

متن تسلیت محرم, sms مخصوص ماه محرم

عالم ، همه خاک کربلا بایدمان
پیوسته به لب ، خدا خدا بایدمان
تا پاک شود ، زمین ز ابنای یزید
همواره حسین ، مقتدا بایدمان . . .


اس ام اس های ماه محرم , اس ام اس تسلیت ماه محرم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۵۶
محمد مصباح

متن پیشواز محرم, اس ام اس فرارسیدن محرم

صدای دسته ی زنجیرزن، غمی در من
و شعله می کشد اکنون جهنمی در من
شب است و از همه سو خیمه می زند اندوه
که تا بنا شود از نو محرّمی در من

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۴۳
محمد مصباح

نهج البلاغه:حکمت69

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۲۱:۲۴
محمد مصباح

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۲۱:۲۱
محمد مصباح

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مهر ۹۴ ، ۲۱:۲۱
محمد مصباح

مراسم اختتامیه طرح قرآنی 1449 با پیام حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی و با حضور حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی، بهرام محمدی نیا مدیر شبکه قرآن سیما، محمد حسین محمد زاده مدیر رادیو قرآن، در محل مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شددر این مراسم پیام تصویری حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی با محوریت سوره یس و تقدیر از عوامل دست اندرکار طرح قرآنی 1449 برای حضار پخش شد.در بخش سخنران ویژه این مراسم، حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد با اشاره به موضوع اهمیت شناخت امام، گفت: وقتی که فرد امام زمان خود را شناخت، قطعا به معارف الهی نیز دست پیدا می‌کند، زیرا امام فردی است که خود رهرو صراط مستقیم می‌باشد و فرد نیز با پیروی از او در این راه به سعادت می‌رسد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۱۸
محمد مصباح

امامت، انتصابی است، نه انتخابی
خوب گوش بدهید، امیدوارم این حرف‌ها در موبایل‌ها هم برود. مثل آن یک دقیقه‌ای که من در پاکستان صحبت کردم. در موبایل‌ها رفت.

سران مذهبی چند تا کشور آمدند ایران، رئیس اوقافش، امام جمعه پایتختش،  چند روزی هم قم و مشهد بودند. با بعضی از مراجع و علماء و جامعه مدرسین و ....

خلاصه با دانه‌درشت‌های فرهنگی و علمی و دینی ملاقات داشتند. به من زنگ زدند، تو بیا ملاقات. گفتم من طلبه هستم. من جزء بزرگان نیستم، ولی در تبلیغ و تفسیر شاید حرف نو داشته باشم. رفتیم و یک جلسه چهارساعته با این‌ها گپ زدیم.

دقیقه‌های آخر من گفتم که نظر شما راجع به حضرت مهدی(ع) چیست؟ گفتند: مهدی(ع) امام آخرالزمان است. چون خود اهل سنت خیلی کتاب راجع به امام زمان(ع) نوشتند. حضرت مهدی(ع) را قبول دارند. حتی وهابی‌ها هم قبول دارند. گفتند: امام آخرالزمان است. که می‌آید، آخرالزمان می‌آید، دنیا را پر از عدل و داد می‌کند. دنیا را پر از عدالت می‌کند. گفتم: خوب الحمدلله از جاهایی که غیر از قرآن و قبله و نماز و حج و روزه و خیلی جاها و خیلی ما مشترکات با اهل سنت داریم. ما میلیون‌ها سنی در ایران داریم، هیچ درگیری هم الحمدلله نداریم. خوب اینجا هم حضرت مهدی(ع) از مشترکات است. گفتم: حالا که اینطور است، چمع شویم با انتخابات حضرت مهدی(ع) را انتخاب کنیم. بیایید مثل رئیس جمهور یک مهدی پیدا کنیم، به او رأی بدهیم، امام آخرالزمان بشود، دنیا را پر از عدالت کند. چرا شما معطل هستید؟ گفتند: امام آخرالزمان را که ما نمی‌توانیم تعیین کنیم!!! امام آخرالزمان را باید خدا تعیین کند. گفتم: ببینید اگر امام را نمی‌توانید شما تعیین کنید، چطور امام اول را بعد از پیغمبر شما تعیین کردید؟ اگر حق تعیین کردن دارید، همینطور که اولش را تعیین کردید، آخرش را هم تعیین کنید. اگر حق تعیین کردن ندارید، همینطور که آخرش را حق تعیین کردن ندارید، معلوم می‌شود که اولش را هم حق نداشتید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۰:۰۴
محمد مصباح

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، درباره حادثه‌ی تلخ منا و تبدیل شدن عید قربان به عزای امت اسلامی :

انسان لحظه‌ای نمی‌تواند خود را از این غم فارغ بداند و این غم در چند روز اخیر بر دل‌های ما و همه‌ی مسلمانان سنگینی می‌کند.

jsljs1vy5ctbvwlhx16

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ مهر ۹۴ ، ۰۹:۳۸
محمد مصباح