احسن القول

مذهبی و اجتماعی

احسن القول

مذهبی و اجتماعی

آخرین مطالب
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۲۸ دی ۹۵، ۱۲:۵۷ - مرتضی عارف
    فتامل!!

۸ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

Image result for ‫عکس نوشته موشکی‬‎

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آبان ۹۶ ، ۰۸:۲۵
محمد مصباح

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آبان ۹۶ ، ۰۸:۲۳
محمد مصباح

جوان ثروتمندی نزد یک روحانی رفت و از او اندرزی برای زندگی نیک خواست. روحانی او را به کنار پنجره برد و پرسید: پشت پنجره چه می بینی؟ جواب داد: آدم‌هایی که می‌آیند و می‌روند و گدای کوری که در خیابان صدقه می‌گیرد.


بعد آینه‌ی بزرگی به او نشان داد و باز پرسید: در این آینه نگاه کن و بعد بگو چه می‌بینی؟  جواب داد: خودم را می‌بینم.


 دیگر دیگران را نمی‌بینی! آینه و پنجره هر دو از یک ماده‌ی اولیه ساخته شده‌اند، شیشه. اما در آینه لایه‌ی نازکی از نقره در پشت شیشه قرار گرفته و در آن چیزی جز شخص خودت را نمی‌بینی. این دو شی‌ شیشه‌ای را با هم مقایسه کن.


وقتی شیشه فقیر باشد، دیگران را می‌بیند و به آنها احساس محبت می‌کند. اما وقتی از نقره (یعنی ثروت) پوشیده می‌شود، تنها خودش را می بیند. تنها وقتی ارزش داری که شجاع باشی و آن پوشش نقره‌ای را از جلو چشم‌هایت برداری تا بار دیگر بتوانی دیگران را ببینی و دوست‌شان بداری.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آبان ۹۶ ، ۰۶:۲۴
محمد مصباح

⚠️باید مثل عمار هوشیار بود و فهمید که وظیفه چیست


🔻رهبرانقلاب: چرا شما عمار را «سلام‌اللَّه‌علیه» میگویید، ولی نسبت به یکی دیگر از صحابی - رفیق عمار - که او هم از مکه بوده و در مکه کتک خورده است، «سلام‌اللَّه‌علیه» نمیگویید؟ چون عمار در وقت حساس اشتباه نکرد و فهمید؛ ولی او اشتباه کرد.

🔹ببینید، خط عمار را خط مستقیم میگویند. به نظر من، عمار هنوز هم ناشناخته است.

🔹عمار یاسر را خود ماها هم درست نمیشناسیم. عمار یاسر، یک حجت قاطعه‌ی الهی است.

🔹من در زندگی امیرالمؤمنین 

(علیه‌الصّلاةوالسّلام) که نگاه کردم، دیدم هیچ‌کس مثل عمار یاسر نیست؛ یعنی از صحابه‌ی رسول‌اللَّه، هیچ‌کس نقش عمار یاسر را در طول این مدت نداشت. آنان زنده نماندند، ولی ایشان حیات بابرکتش ادامه پیداکرد.

🔺هر وقت برای امیرالمؤمنین یک مشکل ذهنی در مورد اصحاب پیش آمد - یعنی در یک گوشه شبهه‌یی پیدا شد - زبان این مرد، مثل سیف قاطع جلو رفت و قضیه را حل کرد. در اول خلافت حضرت همین‌طور، در قضایای جمل و صفین هم همین‌طور، تا در صفین به شهادت رسید. باید مثل عمار هوشیار بود و فهمید که وظیفه چیست. ۱۳۷۰/۰۵/۳۰ 


🗓 نهم صفر سالروز شهادت عمار یاسر در سال ۳۷ هجری قمری۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آبان ۹۶ ، ۰۶:۰۴
محمد مصباح
💗ایران از سلمان فارسی است نه سلمان فارسی از ایران

🔻رهبر معظم انقلاب: نباید گفت سلمان فارسی از فارس یا از ایران است، باید گفت فارس و ایران از سلمان فارسی است.
🔹مقام ایمان، مقام معرفت، مقام مجاهدت در راه خدا، پیگیری برای رسیدن به سرچشمه‌ی زلال حقیقت، آن چنان یک انسانی را بالا میبرد که پیغمبر بفرماید: «سلمان منّا اهل البیت».او را جزو اهل بیت به حساب بیاورد؛ و شخصیتهائی مثل جناب ابوذر و عمار و مقداد و دیگر صحابی‌ها در رتبه‌های بعد از سلمان قرار بگیرند.
🔺این برای ما درس است، این برای جوان_ایرانی الگوست؛ یعنی حقیقت را جستن، جستجو کردن، یافتن و بر آن پای فشردن. این آن چیزی است که سلمان را سلمان میکند.۸۷/۰۲/۱۶

🌹بزرگداشت سلمان فارسی


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آبان ۹۶ ، ۰۵:۵۱
محمد مصباح

مناسبت هفتم صفر، شهادت امام حسن مجتبی و ولادت امام کاظمفرمایشات حضرت آیت الله العظمی بهجت پیرامون مراسم در هفتم ماه صفر و جمع بین قول به مناسبت ولادت امام موسی کاظم علیه السلام و بیان مصائب امام حسن مجتبی علیه السلام به مناسبت شهادت ایشان. در سایت زیر ببینید:
https://www.aparat.com/v/x51kp/مناسبت_هفتم_صفر،_شهادت_امام_حسن_مجتبی_و_ولادت_امام
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ آبان ۹۶ ، ۰۸:۲۲
محمد مصباح

پیام سه کلمه ای حاج قاسم سلیمانی به داعش 

پیام سردار سلیمانی 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ آبان ۹۶ ، ۰۶:۱۰
محمد مصباح

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ آبان ۹۶ ، ۰۶:۰۷
محمد مصباح